Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Absurd transportowy - suplement PKP
Żyjemy w oparach absurdu
czyli Obywatelka z pokolenia urodzonego w komunie, wychowanego częściowo w komunie, częściowo w demokracji. Więcej o mnie i blogu w notce
Menu
Blog
Strona Główna
Dodaj do Ulubionych
misletras.wjo.pl nieodmawiamsobie.blog4u.pl

Na Facebooku jeszcze więcej absurdów - zapraszam!

19115 odwiedzin
Księga Gości
1 wpisów
Dodaj do Księgi

2016
Wrzesień
2015
Sierpień
Luty
2014
Listopad
Wrzesień
Sierpień
Czerwiec
Luty
Styczeń
2013
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec

Absurd transportowy - suplement PKP

Chciałam dodać mały suplement do poprzedniej notki - życie wszak nie znosi próżni a podróże kształcą. Jest 18 sierpnia (właściwie to jak skończę pisać te notkę to już pewnie będzie 19 sierpnia ;), niedziela, koniec długiego weekendu... Pomyślmy, gdzie ludzie mogą spędzać długi weekend - hmmm..... góry? A może  - morze? Jeszcze w grę wchodzi jezioro, pewnie jakaś agroturystyka lub miejskie plaże. Cofnijmy się jednak do morza i gór... Zaświadczam, że już przed długim weekendem w górach było sporo ludzi w niedziele i równie sporo czekało na opisywany przeze mnie kilka dni temu pociąg-widmo. Pomyślmy dalej - długi weekend, od wielu dni zapowiadają bardzo dobrą pogodę, więc raczej nikłe szanse, by plaże świeciły pustkami... Jak zarządza PKP w takich sytuacjach? Ano tak, że pociągów znad morza jest niewiele, niektóre składy - podobnie jak te z Wisły - kursują jeno 2-3 tygodni w roku a do tego...:
- Dzień Dobry, poproszę dwa bilety na pociąg o 20:37
- Nie ma już biletów na ten pociąg a jest on objęty całkowita rezerwacja miejsc
- Yyyyy...... a proszę mi powiedzieć o której godzinie jest następny pociąg?
- Nie ma już dzisiaj żadnego - dopiero jutro...
Jutro, znaczy w poniedziałek, 19 sierpnia, w dniu w którym większość z tych, którzy chcieli dostać się na ten pociąg musi już być w pracy! Chciałam w tej sytuacji zapytać - czy PKP wystawi usprawiedliwienia nieobecności w pracy? a może ktoś wyżej się pokusi o wypisanie zwolnień z pracy - może.... Pan minister transportu dzielnie sprawujący pieczę nad tym całym bałaganem?
Powie ktoś - trzeba było wracać wcześniej - na wcześniejsze pociągi też biletów brakło!A w dniu poprzednim - może i nie brakło, ale tylko dlatego, że ludzie "na waleta" wsiadali do pociągu i stawiali konduktora przed faktem dokonanym, że jadą i tylko chcą bilety kupić - spali po korytarzach, w toalecie... normalnie - głęboki PRL!

No i wreszcie.... kto mi chłopa na tę noc do domu przywiezie? Panie ministrze, miejże Pan litość!

To... dobrej nocy życzę.


Głosuj (0)

Obywatelka 00:07:51 19/08/2013 [Powrót] Komentuj

Navigation by WebRing.